Nákupný košík

+421 940 941 947 (Po – Pia 9:00 – 17:00)

  30 dňová garancia vrátenia peňazí

Objednávky nad 50 € s dodaním zdarma

Ilustrácie od slovenských umelcov, ktoré vám doma vytvoria dokonalú atmosféru

Ku kávovej kultúre neodmysliteľne patrí aj umenie a podpora lokálnych značiek. Či už ide o dizajn vašej šálky alebo obraz visiaci na stene.

Už keď podporujeme menšie pražiarne kávy a ich dodávateľov, bola by škoda túto ideu nepreniesť aj do iných súčastí našich životov. Možno ani neviete, koľko šikovných umelcov na Slovensku máme. 

Ak vám chýba nejaké to farebné pohladenie a steny vám zívajú prázdnotou, odporúčame vám niekoľko šikovných slovenských umelcov. Určite si medzi nimi nájdete toho svojho, prípadne budete mať inšpiráciu na vianočné darčeky.

Adela Režná 

Mladá slovenská ilustrátorka, ktorá svoj talent nedávno preukázala aj v jej knihe pre deti s názvom Cukrové topánky. Okrem detsky ladených ilustrácií v jej portfóliu nájdete aj rôzne iné motívy, ako napríklad motívy zvierat, prírody alebo rôznych typických situácií zo života každého z nás. 

behance.net/AdelaRezna
Instagram @adelarezna

Tina Minorová

Veľmi známa slovenská umelkyňa, ktorá v minulosti spolupracovala s mnohými známymi značkami. Venuje sa prevažne ilustrácií s vodovými farbami. V jej portfóliu najčasteješie nájdete portrtéty a rozprávkové motívy. 

Facebook Tina Minor Illustration
Facebook Tina Minor Illustration

Daniela Olejníková 

Daniela sa už pýši viacerými ilustrovanými knihami, ktorými by nepohrdli ani dospelí. Jej pestrofarebné ilustrácie dokážete zasadiť do akéhokoľvek interiéru bez toho, aby nijak nenarušili atmosféru domova. 

behance.net/danielaolejnikova
behance.net/danielaolejnikova

Jana Spisak 

To, že je jej tvorba prevažne čiernobiela neznamená, že nie je veselá. Táto umelkyňa dokáže do svojich ilustrácií vtesnať len s pomocou čiernej farby veselosť, hravosť a zábavu. 

Instagram @janaspisakdesigner


Instagram @janaspisakdesigner

Ivana Belianská 

Veľmi šikovná slovenská ilustrátorka a umelkyňa. Momentálne sa najviac venuje tvorbe linorytových grafík, ktoré sú jedinečné vďaka jej svojskemu rukopisu. Medzi motívmi, ktoré Ivana spracuváva nájdete aj nejaké tie kávičkové. 

Instagram @ivanabelianska
Instagram @ivanabelianska

Marek Mráz 

Medzi umelkyňami má svoje miesto aj muž. Marek vytvára farebné ilustrácie, ktoré majú svojský moderný štýl. Rozhodne sa hodia do minimalistických interiérov, kde tieto farebné obrazy dokonale vyniknú. 

Instagram @marek.mraz
Instagram @marek.mraz

Dominika Žáková 

Dominika nepatrí medzi rady ilustrátoriek, skôr ju možno zaradť medzi maliarky. Svojimi abstraktnými farebnými obrazmi dokáže zlepišť akýkoľvek pochmúrny deň.

dominikazakova.com

Bonus: Čierne diery

Nie je to síce nejaké zoskupenie umelcov, no združenie Čierne diery mapuje zabudnuté stavby a pamiatky Slovenska. Vytvorili už niekoľko máp pamiatok, napríklad Trnavu, Bratislavu a Prešov. Okrem toho, pravidelne na rôznych akciách predávajú grafiky, ktoré vytvárajú v spolupráci s rôznymi umelcami zo Slovenska.

Facebook Čierne diery
Facebook Čierne diery

Titulná fotka: Roberto Nickson (@g) / Unsplash

Doručenie zadarmo od 50€

a expresné dodanie

Až 30 dní na vrátenie

30 dňová garancia vrátenia peňazí

Slovenský produkt

svetová káva pražená na slovensku

Minimálne skladové zásoby

flexibilita výroby a zaručená čerstvosť

NEzmeškaj!

5% Zľava

Na prvú objednávku. Kód “WELCOME”